Hasło jest naruszone, gdy wycieknie w wyniku naruszenia danych i zostanie udostępnione w dark webie, umożliwiając innym uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do kont online. Ryzyko to wynika
Bez menedżera haseł administratorom IT trudno jest uzyskać wgląd w praktyki pracowników w zakresie haseł oraz kontrolę nad nimi. Luka ta naraża organizacje na większe ryzyko cyberataków związanych z hasłami, co może prowadzić do szkodliwego naruszenia danych.
Keeper Password Manager pomaga zespołom IT uzyskać pełny wgląd w hasła pracowników i kontrolę nad nimi, zapewniając im najlepsze zabezpieczenia oraz lepszą współpracę i zwiększając produktywność wśród członków zespołu.
Dlaczego zespoły IT potrzebują menedżera haseł?
Zespoły IT potrzebują menedżera haseł, ponieważ pomaga on ograniczyć ryzyko naruszenia danych, zmniejsza koszty działania pomocy technicznej i zapewnia zgodność z przepisami.
Ograniczenie ryzyka naruszenia danych
Według raportu Verizon 2023 dotyczącego badania naruszeń danych prawie trzy czwarte wszystkich naruszeń dotyczy elementu ludzkiego poprzez błąd ludzki, nadużycie uprawnień, kradzież danych uwierzytelniających lub ataki socjotechniczne. Raport wskazuje na kradzież danych uwierzytelniających jako jeden z trzech głównych sposobów uzyskiwania przez atakujących dostępu do organizacji.
Rozwiązanie do zarządzania hasłami zapewnia zespołom IT wgląd w praktyki pracowników w zakresie haseł oraz pomaga egzekwować stosowanie silnych haseł oraz uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA) w celu zmniejszenia ryzyka naruszenia danych.
Zmniejszenie kosztów pomocy technicznej
Resetowanie haseł przy pomocy działów pomocy technicznej kosztuje firmy średnio 5,2 mln USD rocznie z uwagi na utraconą produktywność. Menedżery haseł eliminują konieczność zapamiętywania haseł przez pracowników, dlatego mogą znacznie obniżyć koszty zapewniania pomocy technicznej, umożliwiając zespołom IT i pracownikom skupienie się na ważniejszych zadaniach.
Zapewnienie zgodności z przepisami
Wiele organizacji przestrzega wymaganych standardów zgodności z przepisami. Menedżer haseł może pomóc zespołom IT w zapewnieniu zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa danych, takimi jak standard bezpieczeństwa danych w branży kart płatniczych (PCI DSS) i ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO).
„Z punktu widzenia bezpieczeństwa IT największym problemem było korzystanie z notatek na biurku oraz niezabezpieczonego przechowywania haseł i danych uwierzytelniających. Funkcje współpracy umożliwiające udostępnianie rekordów i plików były kluczowe w uzyskaniu akceptacji użytkowników końcowych. Keeper był prostszy do zaakceptowania, ponieważ współpraca jest znacznie łatwiejsza niż dotychczas”.
Ingomar Schmickl, dyrektor działu IT instytutu St. Anna Children’s Cancer Research Institute
Dlaczego Keeper jest najlepszym menedżerem haseł dla zespołów IT?
Nie wszystkie menedżery haseł są takie same. Oto co sprawia, że Keeper jest najlepszym menedżerem haseł dla zespołów IT.
Zapewnia najlepsze dostępne zabezpieczenia
Keeper to platforma zero-trust i zero-knowledge, która wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES oraz kryptografię krzywych eliptycznych (ECC), czyli najbardziej zaawansowane szyfrowanie w branży cyberbezpieczeństwa. Oprócz zapewnienia najsilniejszego szyfrowania Keeper oferuje również kilka innych sposobów zapewnienia najlepszych na rynku zabezpieczeń.
- Najstarsze w branży rozwiązanie zapewniające zgodność z SOC 2 i certyfikat ISO 27001
- Zgodność ze standardem FIPS 140
- Zgodność z RODO, CCPA i HIPAA
- Autoryzacja FedRAMP i StateRAMP
- Certyfikat PCI DSS
- Keeper co kwartał przeprowadza testy penetracyjne wszystkich swoich rozwiązań i systemów
- Keeper współpracuje z Bugcrowd w zakresie zarządzania programem ujawniania luk (VDP) i programem nagród za wskazanie błędu
Pełny wgląd w hasła i kontrola nad nimi
Konsola administratora Keeper zapewnia administratorom IT scentralizowany pulpit, który umożliwia im płynne i bezpieczne wprowadzanie użytkowników do organizacji oraz usuwanie ich z niej, ustawianie uprawnień opartych na rolach, administrację delegowaną oraz egzekwowanie zasad bezpieczeństwa, takich jak korzystanie z MFA. Ułatwia to administratorom IT zarządzanie hasłami pracowników, ale także umożliwia ustalenie ścisłej kontroli dostępu w celu zapobiegania niewłaściwemu wykorzystaniu danych uwierzytelniających.
Umożliwia współpracę między członkami zespołu
Współpraca jest ważnym aspektem każdej organizacji, ale często wymaga od członków zespołu udostępniania danych uwierzytelniających i innych poufnych informacji. Keeper Password Manager umożliwia współpracę przy użyciu bezpiecznych funkcji udostępniania haseł i plików. Oznacza to, że członkowie zespołu mogą udostępniać dane uwierzytelniające bez konieczności korzystania z pomocy działu IT, co zwiększa zarówno współpracę, jak i produktywność wszystkich członków organizacji.
Chcesz rozpocząć korzystanie z rozwiązania Keeper Password Manager? Już dziś rozpocznij korzystanie z bezpłatnej 14-dniowej wersji próbnej dla firm.