Aplikacja uwierzytelniająca to metoda uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), która dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń do kont w Internecie. Zamiast aplikacji Google Authenticator można wykorzystać rozwiązanie Keep...
Główną różnicą między narzędziami Keeper i Delinea jest stopień skupienia się na zarządzaniu uprzywilejowanym dostępem (PAM). Chociaż obie platformy oferują rozwiązania PAM, Keeper wyróżnia się jako najlepszy wybór. Zapewnia bardziej kompleksowe rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, które obejmuje zarządzanie hasłami, zdalny dostęp i zarządzanie uprzywilejowanym dostępem, podczas gdy Delinea oferuje jedynie rozwiązanie PAM.
Czym jest rozwiązanie PAM?
Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem (PAM) wykorzystuje strategie, narzędzia i technologie z zakresu cyberbezpieczeństwa do kontrolowania uprawnień dostępu użytkowników i systemów w środowisku IT. Celem jest udoskonalenie kontroli uprzywilejowanego dostępu, aby zmniejszyć ryzyko cyberataków.
Według oferty rynkowej z zakresu rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem na rok 2021 wielkość globalnego rynku rozwiązań PAM została oszacowana na 2,47 mld USD w 2020 r. i przewiduje się, że do 2030 r. osiągnie 19,73 mld USD.
Keeper a Delinea: porównanie usług zarządzania wpisami tajnymi
Mimo że Keeper jest najbardziej znany ze swojego najwyższej klasy menedżera haseł, nasza platforma oferuje również wiele usług bezpieczeństwa online poza zarządzaniem hasłami. Zarówno Keeper, jak i Delinea oferują rozwiązania do zarządzania wpisami tajnymi i połączenia pulpitu zdalnego. Jak wypada porównanie ich usług? Przyjrzyjmy się zarządzaniu wpisami tajnymi i sprawdźmy, co oferuje każda z firm.
Czym jest zarządzanie wpisami tajnymi?
Zarządzanie wpisami tajnymi można interpretować dosłownie: jest to zarządzanie „wpisami tajnymi” lub poufnymi informacjami w środowisku IT, które są zazwyczaj wykorzystywane przez aplikacje i maszyny, w przeciwieństwie do ludzkich użytkowników. Wpisy tajne są często używane do uwierzytelniania lub jako dane wejściowe dla algorytmu kryptograficznego. Przykłady wpisów tajnych obejmują klucze SSH, hasła do baz danych oraz komunikacji typu system-to-system, a także klucze interfejsu API i innych aplikacji oraz dane uwierzytelniające – w tym te wykorzystywane w kontenerach, systemach CI/CD, procesach automatyzacji i oprogramowaniu protokołu zdalnego pulpitu (RDP). Dane uwierzytelniające uprzywilejowanego konta również zaliczają się do wpisów tajnych.
Keeper Secrets Manager
Keeper Secrets Manager to oparte na chmurze rozwiązanie Zero-Knowledge do zabezpieczania wpisów tajnych infrastruktury, takich jak klucze interfejsu API, hasła do baz danych i inne poufne informacje.
Nasze rozwiązanie do zarządzania wpisami tajnymi oferuje narzędzia i funkcje, które pomogą Twojemu zespołowi w zwiększeniu wydajności i efektywności, jednocześnie chroniąc przed cyberzagrożeniami. Z rozwiązaniem Keeper Secrets Manager możesz:
- zarządzać uprawnieniami pracowników dzięki kontroli dostępu opartej na rolach;
- konsolidować wpisy tajne w infrastrukturę, kontenery i budować systemy;
- zintegrować swoje wpisy tajne z ujednoliconą platformą z pełną ścieżką audytu;
- zautomatyzować rotację haseł, kluczy dostępu i certyfikatów;
- zarządzać nieograniczoną liczbą wpisów tajnych, aplikacji i środowisk oraz je przechowywać.
Delinea Secret Server
Secret Server firmy Delinea oferuje zarządzanie wpisami tajnymi i inne rozwiązania do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (PAM) dla przedsiębiorstw, które mogą chronić konta uprzywilejowane.
Dzięki usłudze Secret Server administratorzy IT mogą:
- zapewnić każdemu pracownikowi bezpieczny magazyn – pracownicy mogą przechowywać uprzywilejowane dane uwierzytelniające i nimi zarządzać w zaszyfrowanym, scentralizowanym, cyfrowym magazynie;
- przekazywać dostęp – konfigurować kontrolę dostępu opartą na rolach, przepływ pracy dla żądań dostępu oraz zatwierdzenia dla stron trzecich;
- kontrolować sesje – wdrażać uruchomienie sesji, serwery proxy, monitorowanie i nagrywanie.
Keeper a Delinea: porównanie usług zdalnego pulpitu
Cyfryzacja miejsca pracy doprowadziła do wzrostu liczby firm umożliwiających pracę hybrydową lub zdalną, tworząc nowy standard sposobu pracy. Usługi zarządzania połączeniami zdalnego pulpitu ułatwiają przejście z pracy w biurze na pracę w domu, ponieważ umożliwiają pracownikom dostęp do ich pulpitów roboczych z dowolnej lokalizacji.
Według raportu firmy Kaspersky z 2021 r. na temat pracy z domu podczas pandemii COVID-19 prawie połowa (46%) respondentów nigdy nie pracowała z domu przed pandemią. Około jedna trzecia (32%) pracowników twierdziła, że pracuje obecnie w mniej dogodnych warunkach niż te znane ze środowisk biurowych, a 68% przyznało, że używa komputera osobistego do wykonywania pracy zleconej przez pracodawcę.
Mieszanie danych osobistych i służbowych może szybko prowadzić do pomyłek i stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pulpity zdalne rozwiązują te problemy. Umożliwiają one pracownikom łączenie się z komputerami roboczymi i zapisywanie plików w sieci firmowej, dzięki czemu nie ma potrzeby zapisywania plików związanych z pracą zawodową na urządzeniach osobistych.
Jak Keeper Connection Manager umożliwia pracę zdalną
Keeper Connection Manager to rozwiązanie zdalnego pulpitu, które umożliwia pracownikom bezpieczny dostęp do protokołu zdalnego pulpitu (RDP), powłoki SSH (secure shell), MySQL i punktów końcowych Kubernetes za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej. Keeper Connection Manager został zbudowany na platformie open source Apache Guacamole, dzięki czemu można go szybko wdrożyć, wykonując tylko trzy proste czynności:
- Konfiguracja – skonfiguruj Keeper Connection Manager w swojej sieci, lokalnej lub w chmurze.
- Łączenie – z łatwością połącz się z urządzeniem z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
- Integracja – zaprojektowany pod kątem integracji z wieloma systemami i protokołami innych firm.
Po skonfigurowaniu Connection Manager platforma ta umożliwia:
- nagrywanie sesji – monitoruj dostęp uprzywilejowanych użytkowników;
- monitorowanie i audyt – twórz ścieżki audytu w celu zapewnienia zgodności;
- zwiększenie produktywności – przełączaj się między aktywnymi sesjami lub rozpocznij nową sesję w osobnej karcie.
Chcesz ją wypróbować? Zarejestruj się na bezpłatną 14-dniową wersję próbną i zacznij działać już dziś.
Jak działa Delinea Connection Manager?
Delinea Connection Manager umożliwia użytkownikom zarządzanie i interakcję z wieloma sesjami zdalnego pulpitu i SSH. Przy pomocy Delinea Connection Manager możesz wykonywać wiele tych samych czynności, co w Keeper Connection Manager, np. nagrywać sesje, monitorować i prowadzić audyty oraz zwiększać wydajność zespołu.
Keeper a Delinea: funkcje i usługi
Podczas gdy Delinea jest rozwiązaniem PAM, Keeper jest wszechstronnym rozwiązaniem z zakresu cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw. Obie platformy oferują dodatkowe usługi dedykowane ochronie organizacji i jej członków.
Ostatecznie Keeper oferuje zdecydowanie wyższą wartość dzięki większej liczbie rozwiązań bezpieczeństwa niż w przypadku Delinea, a także jasnej strukturze cenowej.
Niezbędne minimalne uprawnienia roli w narzędziu Keeper umożliwiają zespołom łatwe i bezpieczne udostępnianie kont uprzywilejowanych i folderów. Administratorzy mogą skonfigurować kontrolę dostępu opartą na rolach (RBAC), aby ograniczyć uprawnienia i dostęp użytkowników według ich indywidualnej roli.
Wybierz Keeper jako rozwiązanie bezpieczeństwa dla swojego przedsiębiorstwa
Delinea skupia się w szczególności na dostarczaniu rozwiązań PAM, podczas gdy Keeper oferuje bardziej kompleksowy pakiet cyberbezpieczeństwa obejmujący zarządzanie hasłami, zdalny dostęp i zarządzanie uprzywilejowanym dostępem. Kradzież danych uwierzytelniających jest powodem ponad 80% naruszeń danych, co sprawia, że kompleksowe zabezpieczenia haseł i uprzywilejowanego dostępu ma zasadnicze znaczenie dla ochrony firmy przed cyberatakami.
Chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu hasłami dla przedsiębiorstw i rozwiązaniu PAM, jakie oferuje Keeper? Skontaktuj się z naszym zespołem i zamów demo.
Najczęściej zadawane pytania
IAM a PAM: jaka jest różnica?
Zarządzanie tożsamością i dostępem (IAM) to zestaw zasad i technologii, które skupiają się na kontrolowaniu dostępu użytkowników do aplikacji i informacji w organizacji. Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem (PAM) skupia się na ochronie kont uprzywilejowanych. Konta uprzywilejowane są zapewniane jedynie niewielkiej liczbie użytkowników, którzy wymagają dostępu do systemów zaplecza, baz danych i poufnych informacji.
IAM służy do autoryzowania użytkowników, którzy potrzebują dostępu do ogólnych systemów i danych, podczas gdy PAM zarządza prawami dostępu do wysoce poufnych systemów i danych.
Czym jest dostęp na zasadzie niezbędnych minimalnych uprawnień?
Minimalne uprawnienia, często znane pod nazwą zasady niezbędnych minimalnych uprawnień (PoLP), odnoszą się do praktyki ograniczania praw dostępu użytkowników, kont i procesów do absolutnie niezbędnego minimum.
Jakie korzyści płyną z zarządzania uprzywilejowanym dostępem?
Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem (PAM) zapewnia kontrolę nad podwyższonym („uprzywilejowanym”) dostępem i uprawnieniami użytkowników, kont i systemów w środowisku IT. PAM jest wykorzystywane w celu ograniczenia dostępu do najbardziej poufnych informacji i systemów organizacji.
Niektóre korzyści z PAM obejmują:
- Kontrolowanie dostępu do kont uprzywilejowanych – dostęp do najbardziej poufnych systemów organizacji musi być ograniczony do możliwie najmniejszej liczby osób.
- Zmniejszenie liczby cyberataków – uprzywilejowane dane uwierzytelniające są często atakowane, zarówno przez cyberprzestępców z zewnątrz, jak i przez osoby wewnątrz organizacji, w tym obecnych i byłych pracowników. PAM umożliwia administratorom udzielanie dostępu jedynie w razie potrzeby i na czas ograniczony, jak również łatwe odebranie uprawnień użytkownikowi, gdy pracownik ich już nie potrzebuje lub odchodzi z firmy.
- Monitorowanie podejrzanej aktywności – rozwiązania PAM przesyłają administratorom powiadomienia w czasie rzeczywistym o podejrzanej aktywności, takiej jak nieudane logowanie, udostępniane informacje, transfery w magazynie, zmiany administratora i inne.