Możesz chronić się przed kradzieżą tożsamości, chroniąc numer ubezpieczenia społecznego i inne poufne dokumenty, regularnie sprawdzając swoje raporty kredytowe, korzystając z narzędzia do monitorowania dark web i nie udo...
Aby uzyskać cyberubezpieczenie organizacje muszą wdrożyć silną kontrolę dostępu i plan reagowania na incydenty, stosować uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), prowadzić szkolenia dla pracowników z zakresu bezpieczeństwa, regularnie przeprowadzać testy penetracyjne i stosować szyfrowanie w celu ochrony danych poufnych.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o sześciu wymogach cyberubezpieczenia i sprawdzić, jak organizacja może je spełnić.
Znaczenie cyberubezpieczenia
Posiadanie cyberubezpieczenia ma duże znaczenie dla organizacji, ponieważ zapewnia wsparcie w przypadku cyberataku. Jeśli w organizacji posiadającej cyberubezpieczenie dojdzie do cyberataku, polisa obejmie następujące elementy:
- Powiadamianie klientów
- Odzyskiwanie tożsamości klientów
- Naprawa systemów
- Usuwanie skutków cyberataku
- Powiązane koszty
Czy ustawa HIPAA nakłada wymóg posiadania cyberubezpieczenia?
Nie, amerykańska ustawa dotycząca możliwości przenoszenia i rozliczalności ubezpieczeń zdrowotnych (HIPAA) nie wymaga od organizacji posiadania cyberubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że organizacje objęte przepisami HIPAA nie powinny takiego ubezpieczenia uzyskać, ponieważ wiele z nich wykorzystuje cyberubezpieczenie jako element strategii zarządzania ryzykiem.
Jakie są wymogi cyberubezpieczenia?
Oto kilka wymogów, które należy spełnić, aby uzyskać cyberubezpieczenie.
Silna kontrola dostępu
Cyberubezpieczenie wymaga utrzymywania przez organizacje silnej kontroli dostępu w celu zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi do jej zasobów. Wdrożenie silnej kontroli dostępu oznacza, że pracownicy będą mieć dostęp tylko i wyłącznie do kont, systemów i danych niezbędnych do wykonywania powierzonych im zadań. Silna kontrola dostępu w organizacji pomaga zapobiegać niewłaściwemu wykorzystaniu uprawnień i powstrzymuje atakujących przed poruszaniem się wewnątrz sieci w przypadku jej naruszenia.
Plan reagowania na incydenty
Plan reagowania na incydenty to dokument, który przypisuje obowiązki do odpowiednich osób i określa listę procedur, których należy przestrzegać w przypadku naruszenia lub innego incydentu związanego z cyberbezpieczeństwem. Plan ten ma na celu skrócenie czasu potrzebnego na reakcję na incydent, ograniczenie spowodowanych przez niego szkód i zapobieganie jego ponownemu wystąpieniu w przyszłości.
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA)
MFA to środek bezpieczeństwa, który wymaga od użytkowników weryfikacji tożsamości za pomocą dodatkowych metod uwierzytelniania poza tylko nazwą użytkownika i hasłem. Ponieważ MFA wymaga wielu składników uwierzytelniania, pomaga znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo naruszenia konta. Raport firmy Microsoft wykazał, że włączenie MFA na kontach blokuje ponad 99,9% ataków na konto, co czyni je jednym z najważniejszych środków bezpieczeństwa.
Świadomość zagrożeń i szkolenie pracowników
Kolejnym wymogiem cyberubezpieczenia jest zapewnienie pracownikom regularnych szkoleń zwiększających świadomość zagrożeń i bezpieczeństwo. Pomaga to pracownikom lepiej wykrywać cyberzagrożenia, takie jak próby wyłudzania informacji, aby nie stali się ich ofiarami i nie narazili organizacji na ryzyko naruszenia danych.
Regularne testy penetracyjne
Testy penetracyjne to ćwiczenie z zakresu bezpieczeństwa, które ocenia siłę i kondycję zabezpieczeń organizacji. Regularne przeprowadzanie testów penetracyjnych pomaga organizacjom określić luki w zabezpieczeniach, umożliwiając podjęcie kroków w celu usunięcia tych słabości i zapobiegania ich wykorzystaniu przez cyberprzestępców.
Szyfrowanie
Szyfrowanie zmienia format danych z formatu czytelnego na nieczytelny, znany jako szyfrogram. Szyfrowanie pomaga chronić dane poufne przed kradzieżą, odczytaniem lub zmianą, a ubezpieczyciele cybernetyczni prawdopodobnie będą sprawdzali, jakie działania podejmuje organizacja w celu ochrony danych osobowych pracowników i klientów.
Spełnianie wymogów ubezpieczenia cyberbezpieczeństwa
Poniżej przedstawiamy sposoby spełnienia przez organizację każdego z powyższych wymogów cyberubezpieczenia.
Wprowadzenie silnej kontroli dostępu
Najlepszym sposobem na wprowadzenie silnej kontroli dostępu w organizacjach jest wdrożenie rozwiązania do zarządzania dostępem uprzywilejowanym (PAM). Rozwiązania PAM umożliwiają administratorom IT zarządzanie dostępem do wysoce poufnych systemów, kont i danych oraz ich zabezpieczanie poprzez zapewnienie pełnego wglądu w całe środowisko danych. Zmniejsza to powierzchnię ataku organizacji i ułatwia spełnienie wymogów cyberubezpieczenia.
Opracowanie planu reagowania na incydenty
Aby opracować skuteczny plan reagowania na incydenty, należy przejść cztery istotne etapy: przygotowanie, wykrywanie i analiza, powstrzymanie i eliminacja oraz usuwanie skutków incydentu.
Oto działania, jakich wymaga każdy z tych etapów.
- Przygotowanie: sporządź listę wszystkich dostępnych zasobów i uporządkuj je według ich istotności. Ten etap obejmuje również utworzenie planu komunikacji, który zawiera wskazówki dla organizacji dotyczące tego, z kim, jak i kiedy należy się skontaktować w zależności od rodzaju zdarzenia.
- Wykrywanie i analiza: ten drugi etap wymaga, aby zespół reagowania na incydenty przeprowadził analizę incydentu w celu ustalenia, jak do niego doszło.
- Powstrzymanie i eliminacja: trzeci etap obejmuje zablokowanie punktu wejścia atakującego w celu zapobieżenia dalszym szkodom. Ten etap ma również na celu całkowite usunięcie zagrożenia.
- Usuwanie skutków incydentu: ten ostatni etap obejmuje wyciągnięcie wniosków z incydentu i szerzenie wiedzy na ich temat w organizacji i wśród pracowników. Pomoże to organizacji lepiej przygotować się do reagowania na incydenty, które mogą pojawić się w przyszłości. Ten etap wymaga aktualizacji planu reagowania na incydenty.
Egzekwowanie stosowania MFA
Każde konto w organizacji powinno mieć włączone MFA. Najlepszym sposobem na wyegzekwowanie stosowania MFA jest wykorzystanie menedżera haseł dla firm. Korzystanie ze scentralizowanej platformy zarządzania hasłami umożliwia administratorom IT egzekwowanie zasad bezpieczeństwa haseł w całej organizacji, ustalenie minimalnej długości haseł i wprowadzenie wymogu stosowania MFA we wszystkich obsługiwanych lokalizacjach.
Zwiększanie wśród pracowników świadomości zagrożeń i zapewnienie im szkoleń
Oprócz inwestowania w rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, takie jak PAM i menedżer haseł dla firm, organizacje powinny również szkolić pracowników w temacie najlepszych praktyk dotyczących cyberbezpieczeństwa, takich jak:
- wykrywanie prób wyłudzenia informacji,
- unikanie publicznych sieci Wi-Fi,
- bezpieczne udostępnianie haseł i innych poufnych informacji,
- nieklikanie podejrzanych linków i załączników.
Zapewnij pracownikom comiesięczne sesje szkoleniowe na temat tych i innych najlepszych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szkolenie pracowników nie tylko pozwoli spełnić wymogi cyberubezpieczenia, ale także pomoże ograniczyć ryzyko związane z cyberatakiem wśród pracowników.
Wykonywanie regularnych testów penetracyjnych
Rozważ przeprowadzenie co kwartał testów penetracyjnych przy użyciu różnych metod: zewnętrznych, wewnętrznych, ze ślepą próbą i podwójnie ślepą próbą.
- Testy zewnętrzne: służą do odnalezienia luk w zabezpieczeniach podczas ataków na zasoby zewnętrzne, takie jak strony internetowe i aplikacje.
- Testy wewnętrzne: służą do symulacji ataków wewnętrznych, takich jak zagrożenia wewnętrzne i błędy ludzkie.
- Testy ze ślepą próbą: służą do symulacji prawdziwego cyberataku. W tego typu testach penetracyjnych organizacja wie o symulowanym ataku, ale haker white hat ma do dyspozycji wyłącznie publicznie dostępne informacje o swoim celu.
- Testy z podwójnie ślepą próbą: służą do symulacji prawdziwego cyberataku. W tego typu testach penetracyjnych organizacja nie wie o symulowanym ataku, a haker white hat ma tylko publicznie dostępne informacje na jej temat.
Wyniki testów penetracyjnych przeprowadzonych w organizacji wskazują, jakie luki w zabezpieczeniach należy usunąć i jakie są odpowiednie działania w celu dalszego zabezpieczenia sieci organizacji.
Zapewnienie szyfrowania danych poufnych
Każda informacja przechowywana w organizacji, taka jak dane osobowe klientów i pracowników, powinna być zaszyfrowana, aby powstrzymać osoby niepowołane przez uzyskaniem do nich dostępu. Oznacza to również, że dane poufne, z których regularnie korzystają pracownicy, takie jak dane uwierzytelniające, również powinny być szyfrowane. Menedżer haseł z bezpiecznym przechowywaniem plików może pomóc organizacji w zaszyfrowaniu wszystkich danych, w tym danych uwierzytelniających.
Spełniaj wymogi cyberubezpieczenia i zapobiegaj naruszeniom danych za pomocą rozwiązania Keeper®
Spełnienie wymogów cyberubezpieczenia nie powinno być trudne dla organizacji, ponieważ są to najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa, których organizacja i tak powinna przestrzegać. Jeśli tak nie jest, nadszedł czas na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa organizacji poprzez zastosowanie rozwiązania do zarządzania dostępem uprzywilejowanym, takiego jak KeeperPAM® z szyfrowaniem zero-trust.
Rozwiązanie KeeperPAM oparte na zasadzie zero-trust oferuje widoczność sieci i kontrolę bezpieczeństwa poprzez zapewnienie silnego uwierzytelniania, silnej kontroli dostępu, rejestrowania aktywności podczas sesji uprzywilejowanych oraz ostrzegania administratorów o podejrzanej aktywności za pomocą zarządzania kontami uprzywilejowanymi i sesją (PASM) oraz wspieranie audytów i raportów do celów zgodności z przepisami za pośrednictwem dzienników sesji i zdarzeń.
Chcesz spełnić wymogi cyberubezpieczenia przy użyciu rozwiązania zero-trust KeeperPAM? Już dziś poproś o demo.