Tryb incognito, nazywany również trybem przeglądania prywatnego, zapobiega zapisywaniu historii przeglądania przez przeglądarkę internetową na urządzeniu. Włączenie trybu incognito gwarantuje usunięcie plików cookie i da...
Istnieją dwa rodzaje informacji poufnych, które można przechowywać: dane cyfrowe i dane fizyczne. Dane fizyczne można bezpiecznie przechowywać w fizycznym magazynie, a dane cyfrowe należy przechowywać w szyfrowanym rozwiązaniu do przechowywania w chmurze, aby chronić je przed typowymi cyberzagrożeniami.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby przechowywania poufnych danych fizycznych i cyfrowych oraz metody przechowywania, których należy unikać.
Ryzyko związane z niezabezpieczonym przechowywaniem informacji poufnych
Niezabezpieczone przechowywanie informacji poufnych, takich jak dane uwierzytelniające logowania, dane karty kredytowej, karta ubezpieczenia społecznego i paszport może narazić użytkownika na większe ryzyko naruszenia kont w Internecie i kradzieży tożsamości. Dlatego istotne jest bezpieczne przechowywanie informacji zarówno fizycznych, jak i cyfrowych, aby uniemożliwić dostęp do nich nieupoważnionym osobom.
Poniżej przedstawiono metody przechowywania informacji poufnych, których należy unikać.
- Przechowywanie fizycznych dokumentów w miejscach, w których każdy może uzyskać do nich dostęp (np. pod materacem lub w niezamykanej szufladzie w domu)
- Przechowywanie cyfrowych informacji poufnych w niezaszyfrowanym magazynie w chmurze (np. w aplikacji do notatek lub w arkuszach kalkulacyjnych na urządzeniu)
Najlepszy sposób na przechowywanie cyfrowych informacji poufnych
Najlepszym sposobem na przechowywanie cyfrowych informacji poufnych jest korzystanie z szyfrowanego rozwiązania do przechowywania w chmurze, takiego jak menedżer haseł. Menedżer haseł jest kluczowy na potrzeby cyberbezpieczeństwa, ponieważ ułatwia generowanie, przechowywanie i udostępnianie haseł oraz zarządzanie nimi. Niektóre menedżery haseł umożliwiają również przechowywanie kluczy dostępu, plików, dokumentów i obrazów. Zadaniem menedżerów haseł jest ochrona danych cyfrowych przed nieautoryzowanym dostępem i zapobieganie ich wykorzystaniu przez cyberprzestępców na potrzeby zhakowania kont lub kradzieży tożsamości użytkownika.
Wybierając rozwiązanie do zarządzania hasłami, należy zwrócić uwagę na zastosowaną architekturę zabezpieczeń. Menedżer haseł powinien zapewniać najwyższy poziom szyfrowania, być bezpieczny i niezawodny. Poniżej przedstawiono kilka funkcji, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru menedżera haseł.
- Zabezpieczenia zero-trust i zero-knowledge
- 256-bitowe szyfrowanie AES
- Bezpieczne udostępnianie haseł i plików
- Przechowywanie kluczy dostępu i kodów 2FA
- Zgodność z różnymi urządzeniami
- Obsługa uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA)
Najlepszy sposób na przechowywanie fizycznych informacji poufnych
Najlepszym sposobem na przechowywanie fizycznych informacji poufnych jest korzystanie sejfu. Wyłącznie właściciel informacji będzie mógł uzyskać do nich dostęp za pomocą kodu, uwierzytelniania biometrycznego lub klucza. Oferta sejfów jest szeroka, dlatego zalecamy zapoznanie się z opiniami i dostępnymi informacjami, aby wybrać najlepszą i najbezpieczniejszą opcję.
Oto kilka najlepszych praktyk, o których należy pamiętać podczas korzystania z sejfu.
- Jeśli sejf ma klucz, należy upewnić się, że inne osoby nie mają do niego dostępu.
- Jeśli sejf wymaga zastosowania kodu, nie należy używać kombinacji powiązanych z użytkownikiem, takich jak jego data urodzenia lub data urodzenia bliskich osób.
Jak Keeper® pomaga bezpiecznie przechowywać informacje poufne
Keeper to menedżer haseł wykorzystujący architekturę zero-trust i zero-knowledge. Keeper stosuje generowane na urządzeniu klucze na poziomie rekordów i folderów wykorzystujące 256-bitowy algorytm AES do szyfrowania każdego rekordu przechowywanego w magazynie haseł. Szyfrowana jest cała zawartość magazynu, w tym loginy, załączniki plików, kody 2FA, dane dotyczące płatności, adresy URL i pola niestandardowe.
Ponadto zaawansowany model uwierzytelniania w chmurze i komunikacji sieciowej Keeper został opracowany z myślą o najwyższym poziomie prywatności, bezpieczeństwa i zaufania, co gwarantuje, że cyberprzestępcy nie uzyskają dostępu do przechowywanych danych.
Chcesz zacząć bezpiecznie przechowywać dane cyfrowe? Już dziś rozpocznij korzystanie z bezpłatnej 30-dniowej wersji próbnej Keeper Password Manager.